Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Baltijos jūros žvejai stichijų nelaisvėje

   Atvėsus orams Baltijos jūroje vis dažniau pučia stiprūs vėjai. Nors dėl stipraus bangavimo sudėtinga statyti ir traukti žvejybos įrankius, tačiau žvejai stengiasi išnaudoti kiekvieną palankią dieną. Baltijos jūros traleriai negali pasigirti dideliais menkių laimikiais, tačiau plekšnių sugaunama daugiau nei įprastai. Traleriais žvejojamos ir strimelės, šprotai, kurie iškraunami Latvijos, Danijos ir Švedijos uostuose.

     Kiek geresniais menkių laimikiais gali pasidžiaugti priekrantės žvejai, tačiau ne visiems stichijos yra palankios. Šventosios uoste dėl nusekusios jūros apie savaitę čionykščiai žvejai negalėjo išplaukti į jūrą Šventosios upės žiotimis, nes farvateris buvo visiškai užneštas smėliu.

Nepaisydami sudėtingų oro sąlygų Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai vykdo patikrinimus jūroje. Spalio mėnesį atlikti 4 patikrinimų reidai jūroje, patikrinta 14 verslinės žvejybos laivų ir 2 laivai su 24 žvejų mėgėjų laivai. Jūros pakrantėje patikrinti 8 laivai. Klaipėdos uoste nuolat tikrinami žuvų iškrovimai iš žvejybos laivų ir žuvis gabenančios transporto priemonės. Viename priekrantėje žvejojančiame laive iškrovimo patikrinimo metu nustatytas pažeidimas, laivo kapitonui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

 

Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vedėjas

E. Lendzbergas, tel. (8 46) 36 57 45, [email protected]

 

Share iconDalintis