Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Baltijos jūroje vyko velkiavimo varžybos „Trolling lašiša 2019“

2019 m. balandžio 13 d. Klaipėdoje devintosios lašišų velkiavimo Baltijos jūroje varžybos „Trolling lašiša 2019“. Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – tarnyba) varžybų organizatorių prašymu, vadovaudamasi Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. birželio 3 d. įsakymu Nr. 3D-456 „Dėl Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklių patvirtinimo“, 8 punktu, varžybose dalyvaujantiems asmenims leido vienos žvejybos metu sugauti du vienetus lašišų arba šlakių, nepažeidžiant kitų mėgėjų žvejybos Baltijos jūroje taisyklių. Varžybų metu tarnybos žvejybos kontrolės pareigūnai žvejybos kontrolės laivu jūroje ir krante tikrino, kaip varžybų dalyviai laikėsi žvejybos taisyklių. Jūroje buvo patikrinta 15 žvejų mėgėjų laivų ir 1 verslinės žvejybos laivas. Krante varžybų metu ir joms pasibaigus buvo patikrinti visi 36 dalyvių laivai – iš viso 99 žvejai mėgėjai. Pažeidimų nenustatyta.

Varžybose dalyvavo žvejai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių – Latvijos ir Estijos. Nuo varžybų pradžios 7:00 val. iki pabaigos 17:00 val. 17 komandų pavyko sužvejoti 33 žuvis: 29 lašišas ir 4 šlakius. Visas prizines vietas laimėjo Lietuvos atstovai, o viena iš komandų užėmė ir II, ir III vietas bei pelnė pagrindinį varžybų prizą už didžiausią bendrą žuvų svorį (26,05 kg). I vietos nugalėtojai sugavo vieną lašišą, svėrusią 10,6 kg, II ir III vietos nugalėtojai sugavo lašišas, svėrusias 10,05 kg ir 6,50 kg (iš viso 4 lašišas: 10,05 kg, 6,00 kg, 6,50 kg, 3,50 kg). Didžiausias sužvejotas šlakys svėrė 5,9 kg, tačiau ši žuvis nebuvo įskaityta, nes nebuvo pateikta svėrimui iki varžybų pabaigos.

Visų dalyvių sugautos žuvys buvo pristatytos varžybų teisėjams, išmatuotos, pasvertos, paimti žvynų mėginiai žuvų amžiui nustatyti.

Daugiau informacijos: http://www.trolling.lt/

 

Varžybų akimirkos:

Share iconDalintis