Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Baltijos jūroje organizuojamos pratybos „Baltijos tvirtovė 21“

Informuojame, kad 2021 m. birželio 6–18 d. Lietuvos teritorinėje jūroje, išskirtinėje ekonominėje zonoje ir Klaipėdos uoste organizuojamos Lietuvos karinių jūrų pajėgų pratybos „Baltijos tvirtovė 21“, kurių metu numatomas intensyvus karo laivų ir valčių judėjimas.

Pratybos vyks kartu su JAV karinio laivyno organizuojamomis didžiausiomis metų tarptautinėmis pratybomis BALTOPS ir apims ne vien tik jūrinę erdvę, bet ir kranto bei vidaus vandenų zoną – Kuršių marias, Kuršių neriją bei Klaipėdos miestą.

Pratybose bus vykdomi oro gynybos, kovos su povandeniniais laivais, priešmininės kovos bei operacijų su amfibijomis veiksmai. Šaudymo rajonas EYD-18 (koordinatės nuotraukoje Nr. 1 ir Nr. 2) bus paskelbtas pavojingu laivybai visų pratybų metu. Akvatorija šalia Kiaulės nugaros ir įplaukimas į Malkų įlanką bus kontroliuojamas uosto apsaugos vieneto, todėl visi judantys laivai ir valtys bus stebimi, esant reikalui kviečiami per ryšį arba priplaukiama su apsaugos valtimi kontaktui užmegzti.

Pratybų metu prašome laikytis saugios laivybos reikalavimų. Jei būtų poreikis skubiai susisiekti, skambinkite Karinių jūrų pajėgų operatyviniam budėtojui 8 46 391 203.

Share iconDalintis