Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Baltijos jūra pražydo gėlėmis – iš laivų nuleistais vainikais pagerbti žuvusieji jūroje

Liepos 23–25 d. Klaipėdoje vyko vienas populiariausių vasaros renginių – Jūros šventė. Tai išskirtinai jūrinis, dedikuotas gražiausioms uosto istorijoms renginys, kasmet sukviečiantis jūrinės valstybės piliečius atiduoti pagarbą jūrai ir su ja savo gyvenimus susiejusiems žmonėms.

Šeštadienį, liepos 24 d., Baltijos jūroje vyko vienas svarbiausių ir prasmingiausių Jūros šventės renginių vainikų nuleidimo į vandenį ceremonija, kuomet į Baltijos jūros bangas nuleidžiami gėlių žiedai ir vainikai, taip pagerbiant iš jūros negrįžusius jūrininkus.

Iškilmingoje 12 laivų rikiuotėje renginio svečius į vainikų nuleidimo vietą plukdė du Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos laivai: „Vakaris“, vedęs 3 kolonos laivus, ir „LT-P-923“.

Iškilmingoje vainikų nuleidimo ceremonijoje dalyvavo ir vainiką į jūrą nuleido Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir Žuvininkystės tarnybos direktorius Tomas Kazlauskas. Ceremonijoje taip pat dalyvavo kiti šių valstybės įstaigų atstovai ir svečiai.

„Negrįžusių iš jūros pagerbimo ceremonija – viena prasmingiausių Jūros šventės tradicijų. Šiandien prisiminėme ir pagerbėme tuos, kurie kūrė jūrines tradicijas, garsino Lietuvą ir atidavė savo gyvenimus jūrai,“ – savo įspūdžiais apie prasmingą šventinę tradiciją dalinosi ministras K. Navickas.

„Žuvininkystės tarnybos laivas „Vakaris“ kiekvienais metais plaukia pagerbti negrįžusių iš jūros. Žvejai, žvejybos kontrolės pareigūnai ir kiti jūrininkai įvairiomis oro sąlygomis nuolat vykdo veiklą atviroje jūroje. Tai graži tradicija, kuri primena, koks atsakingas ir reikalaujantis nuolatinio susikaupimo yra šis darbas“ – sakė ne pirmus metus iš eilės tradiciniame renginyje dalyvaujantis Žuvininkystės tarnybos direktorius T. Kazlaukas.

Ši ceremonija – kasmetinė ir viena seniausių Jūros šventės tradicijų, užgimusi dar 1934 metais, organizuojant pirmąsias jūros šventes Klaipėdoje ir siekiant į jas pritraukti kuo platesnę to meto Lietuvos visuomenę. Iškilminga ceremonija jūroje kasmet pagerbiami tie, kurie žuvo jūroje ar paaukojo savo gyvenimus garsindami Lietuvą, kurdami jūrinės valstybės pamatus, puoselėdami ir kurdami mūsų šalies jūreivystės istoriją.

 

Share iconDalintis