Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Atliekama reguliari žuvų migracijos kelių priežiūra ir tvarkymo darbai

Šių metų vasario–kovo mėnesiais Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus specialistai visoje šalyje vykdė žuvų migracijos ir neršto sąlygų gerinimo darbus. Vasario mėnesį buvo apžiūrėti žuvų migracijos keliai bei pralaidų įrenginiai Vilniaus, Tauragės, Šilutės, Kretingos, Plungės, Kelmės, Pasvalio, Kupiškio ir Molėtų rajonuose.

Kovo mėnesį Žuvininkystės tarnybos specialistai apžiūrėjo Lomių ir Grąžčių užtvankas ir jų hidrotechninius statinius, pašalino prie užtvankų augusius žolinius ir sumedėjusius augalus. Patikrinimų metu buvo išvalytos sąnašos žuvų praėjimo takuose Šyšos upėje, Šilutės raj., ir Šventosios upėje, Kretingos raj., išvalytos žuvų pralaidos Sausdravo upėje, Plungės raj., ir Kražantės upėje, Kelmės raj.

Taip pat atlikta žuvitakio, esančio Sausdravo upėje, Plungės rajono savivaldybėje, apžiūra ir jo valymo darbai. Patikrinta žuvų pralaida Lėvens upėje prie Pasvalio užtvankos. Buvo apžiūrėta užtvanka Šventosios upėje, Anykščių mieste. Molėtų rajone patikrinti ir apžiūrėti Cesarkos malūno ir Klabinių užtvankos slenksčiai. Klabiniuose ant užtvankos liekanų rastas ir pašalintas vėjo nuverstas medis. Užbaigiant kasmetinės apžiūros darbus, buvo patikrintas Vilnios žuvitakis, Vilniaus raj., jame išvalytos sąnašos.

Žuvininkystės tarnyba nuolat organizuoja, koordinuoja ir vykdo žuvų migracijos ir neršto sąlygų gerinimo darbus, žuvų migracijos kelių bei migracijos įrenginių priežiūrą, tiria žuvų pralaidų efektyvumą ir teikia pasiūlymus jų gerinimui. Praėjusių metų balandžio mėnesio pradžioje Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus specialistai vykdė žuvų pralaidos, esančios Tauragėje, ant Jūros upės, patikrinimą. Pralaida buvo išvalyta, vykdyti greičių matavimai ir kiti tyrimai pralaidos efektyvumui nustatyti.

2021 m. Žuvininkystės tarnyba planuoja vykdyti du naujus projektus žuvų migracijos sąlygoms gerinti: „Žemiau Kelmės užtvankos slenksčio Kražantės upės ruožo vagos tvarkymo darbų naujos statybos montavimo darbai“ ir „Žuvų pralaidos Ančios upėje, esamoje Skaudvilės užtvankoje, naujos statybos montavimo darbai“. Įvykdžius šiuos projektus, Kražantės upėje bus pagerintos žuvų migracijos sąlygos, o Ančios upėje – atkurtas žuvų migracijos kelias.

 

Share iconDalintis