Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Aštriašnipių eršketų įveisimas tęsiamas

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, vykdydama Aštriašnipių eršketų populiacijos atkūrimo Lietuvoje 2012–2020 metais programos veiksmų planą, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir aplinkos ministrų bendru 2012 m. gegužės 8 d. įsakymu Nr. 3D-330/D1-401, pirmuosius aštriašnipių eršketų įžuvinimo darbus Lietuvoje pradėjo 2011 m. rudenį.
Š. m. balandžio 24 ir 27 dienomis dalyvaujant aplinkosaugos pareigūnams į Šventosios upę išleista vienas tūkstantis aštriašnipių eršketų metinukų. Visi paleisti eršketai suženklinti išoriniais „Floy-Tag“ tipo žymekliais. Žuvivaisos specialistų tyrimai rodo, kad į Šventąją paleisti eršketų jaunikliai Kuršių marias pasiekia vidutiniškai po 40 parų. Ilgiausia žinoma jų kelionė iki marių 80 parų, trumpiausia – 15 parų. Toliausiai nutolės eršketas iš Šventosios upės buvo sugautas prie Alandų salų.
Aštriašnipis eršketas šiuo metu yra viena labiausiai nykstančių erškėtinių žuvų rūšių, įrašytų į Lietuvos Raudonąją knygą. Primename, kad gaudyti aštriašnipius eršketus griežtai draudžiama. Jei šią žuvį pagautumėte, ją būtina paleisti ir apie tai informuoti atsakingas tarnybas.

Nuotraukos: Anykščių regioninio parko vyriausiojo specialisto (inspektoriaus) Rolando Lančisko

Share iconDalintis