Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Armėnijos atstovai semiasi patirties pas mus

Šių metų rugpjūčio 23 dieną Žuvininkystės tarnybos Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijoje, Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriuje ir Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyryje lankėsi Armėnijos Respublikos delegacija, vadovaujama šios šalies žemės ūkio viceministro Armen Harutyunyan. Taip pat delegaciją lydėjo Armėnijos ambasados Lietuvoje atašė Vahe Arakelyan.

Vizito metu Žuvininkystės tarnybos Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus specialistai pristatė Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus bei Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijos veiklą, galimybes, planus ir perspektyvas. Eksperimentinės ekologijos laboratorijoje svečiai domėjosi mezokosmais (mezokosmai – tai uždara vandens rezervuarų sistema, skirta eksperimentinės ekologijos tyrimams vykdyti. Ši sistema gali dirbtinai atkartoti gamtos sąlygas ir leidžia valdyti tiriamąjį objektą supančios aplinkos veiksnius (temperatūrą, apšvietimą, druskingumą, CO2 ir kitų dujų koncentraciją, pH, plėšrūnų, parazitų kiekį ir kt.) siekiant nustatyti kiekvieno jų poveikį tiriamajam objektui natūralioje gamtoje), stebėjo molekulinės biologijos ir ichtiologijos laboratorijose atliekamus tyrimus, apžiūrėjo srovės kanalą, žuvims veisti skirtas inkubavimo ir kitas sistemas, uždarosiose vandens apytakos sistemose augančias žuvis, jūrinio ir gėlo vandens tiekimo, paruošimo, filtravimo, valymo bei kitas efektyviam laboratorijos darbui užtikrinti būtinas sistemas.

Armėnijos atstovus ypatingai domino skirtingų pašarų, skirtų starkių auginimui, įtaka žuvies prieaugiui bei priemonės ligų prevencijai, o taip pat gėlo ir druskingo vandens įtaka žuvies biomasei, augimo greičiui, maisto medžiagų įsisavinimui.

Iš Kopgalio svečiai vyko į Žuvininystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrį, kur apžiūrėjo aštriašnipius eršketus, domėjosi žuvų auginimo uždarose vandens sistemose darbo principais. Armėnijoje vykdoma gamtos išteklių panaudojimo mažinimo programa verčia taipogi ieškoti ir naujų žuvų auginimo būdų tausojant gamtą.

 

Žuvininkystės tarnybos Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijoje.

Žuvininkystės tarnybos  Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyryje

Share iconDalintis