Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Apdovanotas paskutinis piešinių konkurso „Mano svajonių žuvis“ nugalėtojas – tai Adomas Lenardas iš Švenčionių pradinės mokyklos!

Šiltą pirmadienio rytą Žuvininkystės tarnybos komanda su žemės ūkio viceministre Lina Kujalyte skubėjo į Švenčionių pradinę mokyklą, kur jų su jauduliu laukė būsimieji pirmokai. Šios mokyklos priešmokyklinės grupės auklėtinis Adomas Lenardas tapo Žuvininkystės tarnybos surengto piešinių konkurso „Mano svajonių žuvis“ nugalėtoju Švenčionių rajone. Svečių iš Vilniaus atvykimas sutapo su mokslo metų baigimo švente, vaikučiai daug dainavo džiugindami susirinkusiuosius, o ypač, žinoma, tėvelius.

 

Ministerijos atstovai atvyko su dovanomis – Adomas Lenardas buvo apdovanotas Padėkos raštu, dėlione „Gėlavandenės žuvys. Dovanėlių sulaukė ir nugalėtojo mokytoja Lina Gančienė, klasės draugai bei mokykla. Laukiamiausias prizas, skirtas visai Adomo klasei – ekskursija į Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyrį, kur vaikučiai jau apsilankė prieš porą savaičių. Poskyryje mažieji smalsučiai pamatė uždarosios vandens apytakos sąlygomis auginamas lašišas, šlakius, marguosius upėtakius, kiršlius, specialistai papasakojo, kuo šios žuvys skiriasi viena nuo kitos, kaip gyvena baseinuose ir kaip gamtoje, kokie lašišinių žuvų migracijos ypatumai, kodėl apskritai yra veisiamos žuvys. Vaikams buvo labai įdomu sužinoti, kaip žuvys yra tiriamos, kaip gaudomos nerštui, dirbtinai veisiamos, žymimos tiriant jų keliones vandens telkiniuose, kokia įranga naudojama šiems darbams, su kokiais sunkumais žuvys susiduria migruodamos upėse.

 

Žuvininkystės tarnybos direktorės Indrės Šidlauskienės būsimiems pirmokams suruošė užduotėlių šventę apie Lietuvos žuvis, vaikai spėjo mįsles, sužinojo įdomių faktų iš vandenų gyventojų pasaulio.

 

Dėkojame visiems mažiesiems dailininkams už nuoširdžius piešinukus, dėkojame mokytojoms ir mokyklos vadovams už iniciatyvumą ir visapusišką vaikų ugdymą, už skatinimą mylėti ir saugoti Lietuvos gamtą.

 

Šiltos susitikimo su vaikais akimirkos:

 

 

Share iconDalintis