Lietuviškai English
{menu_grou
p}

 

SUSISIEKITE SU MUMIS

J. Lelevelio g. 6,
LT-01102 Vilnius

Įmonės kodas 188752740,
PVM mokėtojo kodas
LT100001121512

Tel.    (8 5) 239 1175
Faks.  (8 5) 239 1176

 

 

       
       
Logotipas
2017-01-09  Primiršta gurmaniška žuvis plaukioja ir Lietuvos vandenyse
2017-01-09 Primiršta gurmaniška žuvis plaukioja ir Lietuvos vandenyse

 

     Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrio specialistai baigė 2016 metų vėgėlių reproduktorių gaudymo darbus. Sunkaus darbo rezultatas – sužvejota 80 žuvų patelių ir patinų, kurių bendras svoris 129 kg. Iš jų buvo paimta ir apvaisinta 12 mln. ikrų. Po lytinių produktų paėmimo vėgėlių reproduktoriai buvo paleisti atgal į Nemuno žemupį.

     Šiuo metu apvaisinti vėgėlių ikrai bręsta inkubatoriuose, pirmųjų lervučių išsiritimo laukiama vasario mėnesį – šiek tiek per anksti, mat, dėl šiltos žiemos vėgėlių ikrus teko pradėti imti gruodžio pradžioje, kai įprastas laikas yra paskutinės gruodžio dienos ir sausio pradžia. Rusnės poskyris pavasarį planuoja į Lietuvos vandens telkinius išleisti apie 5 mln. paaugintų vėgėlių lervučių.

     Vėgėlės – žvejų mėgstama žuvis. Tai naktinės plėšrūnės, mintančios smulkiomis žuvytėmis, vė­žiais, lervomis, kirmėlėmis, moliuskais, kitų žuvų ikrais, jų  kūnas  ilgas, link uodegos suplotas, galva plokščia,  pasmakrėje – ūselis. Turi du nugaros pelekus.  Skirtinguose vandens telkiniuose vėgėlių kūno spalva taip pat skirtinga – nuo beveik juodos iki šviesių žalsvų tonų. Šios žuvys mėgsta prastą orą. Neršia ir aktyviai maitinasi tik šaltuoju metų laiku, vėgėlių džiaugsmas – šiaurės vėjas ir tamsios naktys. Kitu laiku – tai pasyvus gyvūnas. Gyvena visose upėse ir upeliuose, kur yra upėtakių. Pasitaiko ežeruose su  akmeningu dugnu. Vasarą nesimaitina ir lindi po nuskendusiais medžiais, išvartose, po akmenimis ir kranto urvuose.   

 

 

 

 
Atgal     

© ŽUVININKYSTĖS TARNYBA. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smart Web sistema.