Pradinis Svetainės medis Susisiekite Facebook Versija neįgaliesiems Ikona Prisijungti
Vytis

Žuvininkystės tarnyba

Prie Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerijos

Logotipas
2017-11-02  Visuomeninė gamtos apsaugos asociacija „Lašišos dienoraštis“ svečiuojasi Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyryje
2017-11-02 Visuomeninė gamtos apsaugos asociacija „Lašišos dienoraštis“ svečiuojasi Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyryje

Praėjusio ketvirtadienio orai nelabai kuo skyrėsi nuo jau įprastų šiam rudeniui – atrodo, niekada nepasitrauksiantys debesys ir nuolatinis įkyrus lietus. Vis dėlto, liaudies išmintis apie blogo oro nebuvimą, esant tinkamai aprangai, tądien galiojo ir Žuvininkystė tarnybos Žeimenos poskyrio darbuotojams bei  jų svečiams – aktyviems visuomeninės gamtos apsaugos asociacijos „Lašišos dienoraštis“ nariams. Jau nekalbame apie lašišas ir šlakius, kuriems dargana yra pats geriausias oras.

 

Dar gerokai prieš neršto sezoną mūsų darbuotojai sulaukė prašymo iš dienoraštininkų apsilankyti Žeimenos poskyryje pačiu svarbiausiu metu – vykstant lašišinių žuvų nerštui. Šis laikotarpis nulemia, kokie metai laukia poskyrio ateityje. Ar pavyks sugauti pakankamą kiekį neršiančių lašišų ir šlakių, ar pasiseks paimti reikiamą kiekį ikrų, ar reproduktoriai atvyks sveiki ir nesužaloti brakonierių, ar gerai ištvers perlaikymo sąlygas, ar tinkamai veiks naujam sezonui paruošta techninė įranga?… Šie klausimai atsiranda  kiekvieną rudenį.

 

Dalinamės akimirkomis su „Lašišos dienoraščio“ atstovais ir tikimės, kad padėjome svečiams atlikti jų misiją.

 

 

Susirinkusiems svečiams papasakojome apie mūsų poskyrio veiklos ypatumus, parodėme darbo aplinką ir pačius svarbiausius šio darbo dalyvius - lašišas ir šlakius.

 

Gamtos mylėtojai turėjo progą  filmavimo kameros pagalba "akis į akį" susipažinti su margosiomis mūsų baseinų gyventojomis.

 

Prasideda svarbiausia pažintinės programos dalis - ikrų paėmimas. Iš pažiūros viskas neatrodo labai sudėtinga. Vis dėlto, kelias iki jos kur kas sudėtingesnis ir painesnis nei galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. 

 

Pakvietėme "Lašišos dienoraštį" ir į šlakių veisimo cechą - susipažinti su aplinka, kurioje gyvens pavasarį išsiritusios žuvelės.

 

Ikrai apvaisinami ir paliekami brinkti pratekančiame vandenyje. Po valandos jie bus perkelti į inkubatorių ir ten praleis dar bent porą mėnesių iki iš jų išsiris šlakių lervutės.

 
Atgal   Spausdinti