{menu_grou
p}

 

SUSISIEKITE SU MUMIS

J. Lelevelio g. 6,
LT-01102 Vilnius

Įmonės kodas 188752740,
PVM mokėtojo kodas
LT100001121512

Tel.    (8 5) 239 1175
Faks.  (8 5) 239 1176

 

 

       
       
Logotipas
2017-01-02  Žuvininkystės tarnyba pristatė savo veiklos rezultatus pasaulio žuvininkystės specialistams
2017-01-02 Žuvininkystės tarnyba pristatė savo veiklos rezultatus pasaulio žuvininkystės specialistams

2016 metų gruodžio mėnesį Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos specialistai dalyvavo penktojoje NACEE tarptautinėje jaunųjų mokslininkų konferencijoje Sankt Peterburge ir kartu su bendraautoriais pristatė parengtą pranešimą apie aštriašnipių eršketų ekologinį ir genetinį monitoringą atkuriant šių žuvų natūralią populiaciją Lietuvoje.

 

Konferencijoje buvo išklausyti įdomūs ir išsamūs įvairių krypčių pranešimai, vyko karštos diskusijos aktualiais žuvininkystės vystymo ir mokslo klausimais.

 

Konferencijoje dalyvavę Žuvininkystės tarnybos specialistai pristatė Lietuvoje vykdomą aštriašnipio eršketo išteklių atkūrimo 2011–2020 m. programą, papasakojo apie atliktus šių žuvų migracijos ir genetinius tyrimus, kurie sudomino jaunuosius Rusijos mokslininkus, su kuriais užmegzti ryšiai. Konferencijos dalyviai dalijosi savo patirtimi įvairiose srityse, aptarė pagrindines plėšriųjų žuvų (starkių, ešerių, lydekų ir kt.) auginimo tvenkiniuose ir uždarųjų vandens apytakos sistemų sąlygomis problemas bei žuvų situaciją rinkoje. Su eršketinėmis žuvimis dirbantiems Lietuvos žuvininkystės specialistams ypač aktualūs buvo pranešimai apie eršketų jauniklių, kurie bus dirbtinai naršinami, auginimą varžose, apie lytinio žuvų subrendimo morfofiziologinius ypatumus ir apie galimybes mažinti eršketų patiriamą stresą auginimo metu.

      

Konferencijos dalyviai išreiškė norą bendradarbiauti ir keistis patirtimi, technologijomis, pasiekimais žuvininkystėje dirbant su įvairiomis žuvų rūšimis ir kitais gyvais vandens organizmais. 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© ŽUVININKYSTĖS TARNYBA. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smart Web sistema.