Pradinis Svetainės medis Susisiekite Facebook Versija neįgaliesiems Ikona Prisijungti
Vytis

Žuvininkystės tarnyba

Prie Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerijos

Logotipas
2016-12-14  Vėgėlių įveisimo darbai laukia pavasario
2016-12-14 Vėgėlių įveisimo darbai laukia pavasario

   Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrio specialistai, kaip ir kitų poskyrių, vykdo „Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2016 m. planą ir Valstybinį žuvų ir vėžių gaudymo 2016 m. planą“ ir rūpinasi vėgėlių išteklių išsaugojimu Lietuvoje. Jau šiai dienai yra apvaisinta ir inkubuojasi  1,5 mln. šių  žuvų ikrų.

   Šiais metais dėl vėgėlei nepalankių gamtinių sąlygų (per aukšta vandens temperatūra) vėgėlių naršinimas pradėtas porą savaičių anksčiau. Išsiritusios ir paaugintos lervutės, pagal mokslininkų rekomendacijas į natūralius vandens telkinius bus paleistos tik kitų metų kovo mėnesį.

   Vėgėlė – plėšri žuvis, tautoje dar kartais vadinama „gėlavandene menke“. „Medžioja“, t.y. maitinasi tamsiu paros metu, nepastebimai prisėlinusi prie aukos puola ir lėtai ją ryja. Šios žuvys aktyviausios būna šaltuoju metų laiku, kai vanduo jau atšąlęs, itin mėgsta prastą orą ir tamsą. Laikosi vėgėlės giliau ir kur labiau akmenuotas dugnas. Lietuvoje šios įdomios žuvys daugiausiai paplitusios ežeruose, upėse ir Kuršių mariose. Vėgėlės mėsa skani, gana riebi, be ašakų, o kepenys yra laikomos delikatesu. 

   Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvoje vėgėles draudžiama gaudyti nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. bei mažesnes nei 49 cm (Kuršių mariose) ir 40 cm (kituose telkiniuose).

 

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti