Pradinis Svetainės medis Susisiekite Facebook Versija neįgaliesiems Ikona Prisijungti
Vytis

Žuvininkystės tarnyba

Prie Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerijos

Logotipas
2019-01-28  Kaimyninių šalių žuvininkystės specialistai nori bendradarbiauti su Žuvininkystės tarnyba vertingų lašišinių ir eršketinių žuvų išteklių atkūrimo, žuvų auginimo, migracijos sąlygų gerinimo klausimais.
2019-01-28 Kaimyninių šalių žuvininkystės specialistai nori bendradarbiauti su Žuvininkystės tarnyba vertingų lašišinių ir eršketinių žuvų išteklių atkūrimo, žuvų auginimo, migracijos sąlygų gerinimo klausimais.

 

Žuvininkystės tarnybos specialistai aktyviai dirba vertingų lašišinių, eršketinių žuvų ir ungurių išteklių atkūrimo, veisimo, auginimo, migracijos sąlygų gerinimo klausimais. Tos temos aktualios ir kaimyninių šalių mokslininkams, todėl siekiant pasidalinti sukaupta patirtimi ir pasikeisti nuomonėmis su kaimyninių šalių profesionalais  Žuvininkystės tarnyba nuo seno kviečia kaimyninių šalių mokslininkus ir žuvininkystės specialistus į Lietuvoje vykstančius renginius, žuvininkystės tematika organizuojamas konferencijas bei darbo grupes. Per pastaruosius 7 metus Lietuvoje organizuotose renginiuose dalyvavo įvairiausių šalių atstovai: Vengrijos, Lenkijos, Latvijos, Vokietijos, Švedijos, Estijos, Baltarusijos, Moldovos, Ukrainos ir Rusijos federacijos. 2018 metais Žuvininkystės tarnybos specialistai Justas Poviliūnas ir Andrej Pilinkovskij dalyvavo Baltarusijoje Gorki mieste vykusioje jaunųjų mokslininkų konferencijoje, kurioje pristatė Žuvininkystės tarnybos vykdomus darbus įgyvendinant Projektą „Žuvų pralaidų įrengimas ir modernizavimas Tauragės rajone“ ir skaitė  pranešimą „Žuvitakių svarba migruojančioms ir saugomoms žuvų rūšims“. Kijeve organizuotoje konferencijoje pristatė pranešimus žuvų migracijos sąlygų gerinimo darbų tematika bei pranešimą apie Žuvininkystės tarnybos vykdomus eršketinių žuvų išteklių atkūrimo darbus - Aštriašnipio eršketo (Acipenser oxyrinchus Mitchill) populiacijos atkūrimo darbai Lietuvos upėse. Žuvininkystės tarnybos direktorius Tomas Kazlauskas ir Simno Laukystos ir Rusnės Žuvivaisos biuro viršininkas Valdas Gečys dalyvavo Eurofish organizuotoje tarptautinėje, plačiai žuvininkystės sektorių apimančioje konferencijoje Bukarešte Rumunijoje, kurioje savo patirtimi dalinosi pasaulinio lygio mokslininkai bei žuvininkystės specialistai sėkmingai sprendžiantys ne tik savo šalyse nagrinėjamus žuvų išteklių atkūrimo klausimus, bet ir globalaus masto žuvų išteklių atkūrimo problemas visame pasaulyje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išsamesnė informacija el. paštu Justas.Poviliunas@zuv.lt

 
Atgal   Spausdinti