{menu_grou
p}

 

SUSISIEKITE SU MUMIS

J. Lelevelio g. 6,
LT-01102 Vilnius

Biudžetinė įstaiga. Juridinio asmens kodas: 188752740,
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
PVM mokėtojo kodas
LT100001121512  

Tel.    (8 5) 239 1175
Faks.  (8 5) 239 1176

 

 

       
       
Logotipas
2017-05-19  Upėtakius ir karpius galima auginti ir dolomito karjeruose
2017-05-19 Upėtakius ir karpius galima auginti ir dolomito karjeruose

 

     Š. m. gegužės 3–6 dienomis Daugpilyje (Latvija) vyko aštuntasis centrinės ir rytų Europos akvakultūros tinklo (NACEE) organizuotas suvažiavimas, kuriame nario teisėmis dalyvavo ir Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos prie žemės ūkio ministerijos. Tuo pačiu metu vyko ir tarptautinė konferencija „Uždarosios vandens apytakos sistemos (URS): gyvybės mokslai ir technologijos”, kurioje Žuvininkystės tarnybos atstovai skaitė pranešimus apie lašišinių ir eršketinių žuvų išteklių atstatymo darbus Lietuvoje.

 

     Konferencijoje dalyvavo gausus būrys NACEE organizacijos narių, specialistų, mokslininkų iš akvakultūros įmonių, žuvininkystės tyrimų institutų ir kitų, su akvakultūra susijusių organizacijų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vengrijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Moldovos, Kazachstano, Astrachanės, Maskvos, Krasnodaro, Sankt Peterburgo srities.

 

     Žuvininkystės tarnybos vyriausiasis specialistas Egidijus Leliūna su konferencijos dalyviais pasidalino savo patirtimi veisiant lašišines žuvis ir gausinant jų išteklius vidaus vandenyse, skaitė pranešimą „Uždarųjų akvakultūros sistemų naudojimas lašišų ir šlakių ištekliams atstatyti Lietuvoje“. Žuvininkystės tarnybos specialistai Valdas Gečys ir Andrejus Pilinkovskis, kartu su bendraautoriumi iš Lenkijos vidaus vandenų žuvininkystės instituto prof. Ryšardu Kolmanu (Ryszard Kolman), pristatė pranešimą „Bendradarbiavimas reintrodukuojant aštriašnipius eršketus Nemuno baseine“ apie vykdomus šių žuvų populiacijos atstatymo darbus ir pasiekimus Lietuvoje.

 

     Kitų šalių specialistai pateikė informaciją apie įvairių hidrobiontų veisimą bei laikymą URS sąlygomis – nuo mums įprastų ir egzotinių žuvų iki varliagyvių ir roplių.

 

     Dalies pranešimų tematika buvo aktuali ir Žuvininkystės tarnybos darbo pobūdžiui – pristatyti darbai veisiant ir paauginant vėgėles, starkius. Privati Latvijos įmonė „Mottra“, pirmaujanti regione vystant URS, pristatė savo naujausius pasiekimus auginant eršketines žuvis bei tobulinant žuvų auginimo įrangą.

 

     Po konferencijos dalyviai vyko į „Pertnieki“ žuvų auginimo ir perdirbimo įmonę, esančią Rezekne rajone, ypatingą tuo, kad čia žuvys auginamos netradicinėmis sąlygomis, t. ty. vaivorykštiniai upėtakiai ir karpiai auginami buvusiuose dolomito karjeruose. „Pertnieki“ administracija taip pat aprodė žuvų perdirbimo cechą, kuriame perdirbama karjeruose auginama bei atvežtinė šaldyta jūrinė žuvis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© ŽUVININKYSTĖS TARNYBA. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smart Web sistema.