Pradinis Svetainės medis Susisiekite Facebook Versija neįgaliesiems Ikona Prisijungti
Vytis

Žuvininkystės tarnyba

Prie Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerijos

Logotipas
2017-10-30  Lašišų ir šlakių nerštas Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyryje
2017-10-30 Lašišų ir šlakių nerštas Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyryje

Naująjį lašišų ir šlakių neršto sezoną Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyris pasitiko šiek tiek atsinaujinęs. Susidėvėjusi laikina palapinė buvo pakeista į kur kas stabilesnę ir tvirtesnės konstrukcijos stoginę, kuriai nebaisus nei lietus, nei retkarčiais užklumpantis šlapias sniegas. Reproduktorių perlaikymo baseinai, kuriuose bręsta iš upių atvežtos žuvys, buvo uždengti nauja danga – tai žuvys mažiau baidosi pro šalį einančių darbuotojų, o ir pastariesiems patogiau dirbti nepalankiomis oro sąlygomis, kai tenka atrinkti jau subrendusias žuvis.

 

Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyryje darbai kol kas dar tik įsibėgėja ir tęsis dar bent porą savaičių, nepaisant, kad šiuo metu dirbti yra gana sudėtinga, dėl aukštesnio nei įprasta vandens lygio upėse.

 

Reproduktorių perlaikymo baseinai 2016 m.

 

Atnaujinti reproduktorių perlaikymo baseinai 2017 m.

 

Subrendusios lašišų ir šlakių patelės atskiriamos ir perkeliamos į tarpinius baseinus ikrų paėmimui

 

Dar nesubrendusios patelės atsargiai perkeliamos į pertvaromis atskirtas baseino sekcijas tolimesniam perlaikymui. Tikrindami žuvis specialistai naudoja pirštines, siekiant kuo mažiau pažeisti apsauginę žuvies odos gleivių dangą. Vėliau pertvaros išimamos.


Atrinktos subrendusios patelės samčiu atsargiai pernešamos į mažesnį baseiną ikrų paėmimui

 

 

Iš tarpinio baseino patelės patalpinamos į konteinerį su anestetiko tirpalu. Taip žuvis yra laikinai "užmigdoma". Šitaip ji išvengia traumų ikrų paėmimo metu, o specialistams lengviau atlikti visas reikiamas procedūras.

 

 

Iš lašišų ne tik paimami ikrai - jos pamatuojamos, pasveriamos, paimami žvynų mėginiai amžiaus nustatymui bei nedidelis gabalėlis riebalinio peleko genetiniams tyrimams.

 

Lašišų reproduktoriai sužymimi pasyvaus atsako radijo žymėmis. Taip išvengiama tų pačių patinų panaudojimo kelis kartus iš eilės, o ateityje, sugavus žymėtą žuvį, bus galima gauti informacijos apie lašišų migracijos ypatumus.

 

 

 

Po ikrų paėmimo, žuvys sugrąžinamos į tarpinį baseiną, kur greitai atsigauna ir galų gale perkeliamos į atskirą baseiną, kur jos laukia kol bus išvežtos ir paleistos atgal į upes.

 

Prie lauko baseinų paimti ikrai ir pieniai pernešami į uždaras veisimo patalpas. Čia vykdomas dirbtinis apvaisinimas sumaišant pienius su ikrais.

 

 

 

 

Išbrinkę ikrai perkeliami į inkubacines talpas, kur ramiai guli, skalaujami deguonies prisotinto vandens dar beveik porą mėnesių, kol iš jų išsirita nauja lašišaičių ir šlakių karta.

 

 

DĖMESIO!

Vienas iš pavyzdžių: kas lieka po brakonierių „nesėkmingų“ bandymų. Tai nėra vienetinis atvejis su šiais metais pagautais reproduktoriais.

 
Atgal   Spausdinti